CZ EN DE NEW

Rozhovor se stolní tenistkou Emou Labošovou.zpět

Ema Labošová

je talentovaná 20ti letá stolní tenistka a členka reprezentačního družstva Slovenské republiky. Za svou dosavadní kariéru nasbírala celkem 19 titulů mistryně Slovenska a do své kolekce plánuje přidat další úspěchy.

1. S mySASY se měříš už rok – jak by si shrnula využití v minulé sezóně?

Minulú sezónu som viac trénovala ako chodila na turnaje a ligy, kvôli korone. Aj to bolo veľkým prínosom, pretože vďaka omnoho viac voľnému času som sa mohla venovať príprave po kondičnej stránke, a práve v tejto oblasti mi mySASY pomohlo asi najviac. Oproti predminulej sezóne som sa kondične veľmi zlepšila.

2. Na co si díky mySASY přišla? Bylo něco, co ses o sobě dozvěděla?

Aj pred meraním pomocou mySASY som tušila, že každý deň nemôžem vydať rovnako dobrý výkon, bez pôsobenia nejakých vonkajších faktorov (napr. nedostatok spánku, málo prijatej energie...), ale vďaka mySASY som nadobudla viac vedomostí, či už o výkone, alebo o tom ako moje telo reaguje na záťaž v predošlý deň. Pochopila som, čo asi musím robiť aby som mohla každý deň trénovať tak, aby to malo pre môj celkový výkon význam.

3. S výsledky pracuješ sama nebo je konzultuješ i s některým ze svých trenéru?

Keďže momentálne trénujem na 3 rôznych miestach, tak výsledky nekonzultujem s nikým, ale kontrolujem si to sama.

4. S jakou hodnotou v aplikaci pracuješ nejvíce – podle čeho se vlastně řídíš?

Najviac sa zameriavam na kompenzáciu, aj keď si myslím, že všetky hodnoty ukazujú rovnako  resp ak som vyčerpaná, tak rovnako kompenzácia bude nízka, ako aj funkčný vek a hodnota zobrazená na grafe bude buď červená alebo max modrá. 
Ale ak vidím bez ohľadu na iné hodnoty, že mám kompenzáciu nad 110 cca, tak viem, že ten daný deň si môžem ´´dať do tela´´ viac ako iný deň a bude to mať vysoký prínos pre môj celkový výkon.

5. Můžeš říct, že se ti za ten rok díky mySASY zlepšila kondice?

Určite áno

6. Máš na sobě ověřený nějaký tréninkový mikrocyklus?

Priznám sa, že na toto sa stále nejako snažím stále prísť, ale čo viem je, že akokoľvek ťažký tréning mám, tak spánok je veľmi dôležitý pre ďalšie meranie a od toho sa odvíja mnoho.

7. Co tě čeká tento rok a co považuješ za vrchol sezóny?

Ak sa uskutočnia majstrovstvá SR seniorov, tak mojim cieľom je určite finále vo dvojhre. Je ťažké teraz hovoriť o mojich plánoch, keď situácia je aká je, ale určite by som sa chcela nominovať na tohtoročné majstrovstvá sveta a európy dospelých. Kto vie či sa reálne uskutočnia, ale ak áno, tak chcem tam byť! :D 
Na klubovej úrovni ešte momentálne dohrávame sezónu 2020/21, kde sme vo štvrťfinále a našim cieľom je dostať sa do semifinále, čo by bolo pre môj klub veľký úspech, keďže len druhý rok tam je extraliga žien. Hrávam za Tj OSTRAVA KST.

8. Jaké očekávaní máš v tomto ohledu od mySASY?

Meriam sa už rok, myslím si že viem ako to už funguje a overila som si to mnohokrát, že je veľmi rozumné počúvať odporúčania, ktoré sa stále objavia v aplikácii po každom meraní. Ak sa aj naďalej budem riadiť tým, čo mi aplikácia odkazuje, alebo čo mi moje telo odkazuje skrz mySASY, tak som si 100 percentne istá, že to bude mať pre moje zlepšenie fyzickej, alebo aj mentálnej stránke obrovský prínos. Mentálnej preto, lebo tým, že každý deň vykonávam svoju rutinu, prispievam k mojej dôslednosti a pevnej vôli.

9. Komu bys mySASY doporučila?

Každému kto rád sleduje svoje telo, reakciu svojho tela na rôznu záťaž, a takisto tomu, kto chce napredovať bez zbytočných zranení a únavy a chce zefektívniť svoj tréning.

10. Máš nějaký vzkaz pro mySASY tým? Chybí ti něco v appce, něco, co se ti libí nebo naopak nelibí?

V appke mi nechýba nič, alebo skôr neviem, čo by mohlo, pretože je to prvá aplikácia tohto typu, s ktorou som sa stretla a bola to pre mňa veľká novinka, keď sa mi ozvala p. Žiaková. Som nadmieru spokojná ako to funguje a áno funguje to :D všetko.

 

© 2024 mySASY
https://www.traditionrolex.com/24