CZ EN DE NEW

Proč hrudní pás?



zpět

Hrudní pás

Hrudní pás je aktuálně jedním z nejpřesnějších zařízení pro monitoring tepové frekvence v reálném čase a domácích podmínkách. Oproti optickým snímačům, pracuje pás na principu EKG (sleduje elektrickou aktivitu srdečního svalu). Díky tomu zvládne monitorovat tep s přesností na 0,001s, která je stěžejní pro Spektrální analýzu variability srdeční frekvence. Protože je hrudní pás aktuálně jednou z klíčových částí pro využití našeho systému, rozhodli jsme se vám poskytnout informace o jeho funkčnosti a využívání

Jak snímání tepu pásem funguje?

Hrudní pásy snímají signály vytvořené přímo vaším organismem. Jde vlastně o katodu, která snímá elektrickou odezvu a dále ji posílá digitální formou, v případě našeho pásu prostřednictvím technologií Bluetooth nebo ANT+ do aplikace či zařízení, které signál zpracovává. Doba přenosu signálu do zařízení je velice nízká, a proto hrudní pás zvládá na změny tepové frekvence reagovat okamžitě. Optické senzory na takové změny reagují většinou se zpožděním, a to může být například u intervalového tréninku nebo detailních parametrch problém.

Jak správně nosit hrudní pás?

Aby byla přesnost snímání co nejvyšší, je důležité mít pás správně nasazený, navlhčený v místech, kde jsou snímací plochy a dostatečně dotažený. Vlhčit doporučujeme čistou vodou nebo EKG gelem, ten obsahuje speciální ionty snižující odpor pokožky a zlepšující snímání. Dotažení by mělo být tak “akorát”, pás by neměl škrtit, ale při změně polohy by se neměl hýbat a snímací plochy by měly být v dokonalém kontaktu s pokožkou po celou dobu monitoringu.

Pokud pás nesnímá data (=není nasazený), není aktivní a není možné jej vyhledat. Proto je důležité jej správně nasadit ideálně chvíli předtím, než spustíte aplikaci či zařízení, na kterém budete monitor využívat. Po nasazení by pás měl začít data vysílat do několika sekund. 

 

Jak se o pás starat?

Vzhledem k tomu, že pravidelným využíváním zařízení, jak při sportovních aktivitách, tak klidovém měření dochází k opotřebování elastického pásu, je důležité se o něj správně starat, aby nám co nejdéle vydržel.
Pokud je pás zanesený nebo příliš opotřebovaný, může to způsobovat komplikace při měření a ovlivňovat přesnost. 

Kromě mechanického poškození (například poškrábáním) mohou snímací elektrody po čase také podléhat korozi, obsahují totiž mikročástice kovu a ty pokud je s pásem špatně nakládáno podléhají opotřebení.
Jak jsme naznačili výše zařízení nemá tlačítko on/off, přenos dat tak nelze tlačítkem spustit, ale zároveň nelze ani vypnout. Samotným sundáním pásu z hrudi nemusí být snímání ukončeno a zařízení zůstává aktivní ještě po nějaký čas (cca 15 min). Tím může docházet k častějšímu vybití baterie. 

TIP: Po ukončení měření je dobré monitor z pásu odepnout, alespoň z jednoho cvočku, tím zamezíte další aktivitě zařízení a ušetříte kapacitu baterie. 

Pokud pás využíváte i pro monitoring zatížení je dobré jej po tréninku opláchnout, aby se na něm neusazoval pot a sůl. Usazení těchto látek na pásu způsobuje, že se takto “nasolený” pás stává více vodivým a je tak aktivní i když není nasazený. Vhodné je uchovávat pás na suchém čistém místě.

Jak vyplývá z výše uvedeného správným zacházením lze prodloužit životnost elastického pásu a monitoru (v řádu let). 

Pokud by došlo k nějakému poškození (poškrábání či zlomení snímacích ploch) nebo byl pás již příliš opotřebovaný, je možné dokoupit samostatný elastický pás. Aktuálně za akční cenu 490CZK + poštovné. Pokud byste o něj měli zájem neváhejte se na nás obrátit - info@mysasy.com

Jak pás čistit?

Určitě nedoporučujeme prát pás v pračce! Nejlépe pás vyčistíte v ruce. Odpojte monitor od hrudního pásu, pás omyjte slabým mýdlovým roztokem. Nepoužívejte zvlhčující mýdla nebo prací prostředek. Pás nemáchejte, nežehlete, nepoužívejte chemická čistidla a bělidla. Hrudní pás nenapínejte a neohýbejte ho do ostrých úhlů v místech, kde jsou umístěny snímací plochy, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození. Poté pás dobře vysušte, aby nedocházelo k zbytečné korozi. 

Doporučujeme hladkým hadříkem vyčistit i cvočky na zadní straně monitoru, kterými je připevněn k pásu, protože i ty se mohou zanést nečistotami. 

Pás od mySASY?

Pokud o pořízení pásu uvažujete doplníme několik důvodů, proč si vybrat právě ten náš:

• Přesnost měření - Náš pás je konstruován tak, aby měřil co nejpřesněji. Jeho součástí jsou snímací plochy (elektrody) s vylepšenou citlivostí. Tím je bezpečně zajištěno, že snímání je vždy přesné a při dodržení standardizace monitoringu nedochází k rušení. Díky speciální povrchové úpravě získává pás delší životnost a vydrží dlouhodobě bez ztráty přesnosti či funkčnosti. 

• Kompatibilita - Zařízení data posílá pomocí technologie Bluetooth (Smart) i ANT+ a není nijak blokované. Díky tomu se stává užitečným pomocníkem nejen pro měření mySASY, ale i monitoring zátěže. Není nijak blokovaný a je možné jej propojit s mobilními aplikacemi (například Strava, Nike Run, Adidas Running App, Run with Map, Map My Ride, IpBike a další.) a zařízeními (například hodinky, trenažéry, sporttestery, náramky a další). 

• Diagnostika zdarma - každý vlastník monitoru mySASY má nárok na diagnostiku zařízení zdarma. Zařízení stačí zaslat na adresu naší office s vašimi iniciály.

• Pohodlí - Elastický pás je vyroben z příjemného pružného materiálu a má možnost nastavení délky (64-125 cm), dokonale tak padne a obepne hrudník. 

TIP: Pás je možné si zapůjčit a po měsíci využívání se rozhodnout, zda jej odkoupíte nebo nám jej vrátíte - https://eshop.mysasy.com/monitor-hrv.

Na závěr ještě doplníme několik nejčastějších dotazů k hrudním pásům, které k nám od našich klientů dorazily:

Proč nelze k měření Spektrální analýzy variability srdeční frekvence (SA HRV) využít optický snímač?

Chápeme, že toto může být ožehavé téma, ale dle dostupných informací a našich interních testů dnes bohužel není na trhu optický snímač, který by měřil tepovou frekvenci s námi požadovanou přesností. Údaje HRV z chytrých hodinek využívajících optický snímač jsou pouze “orientační”. Aby byl monitoring SA HRV dostatečně přesný je zapotřebí k snímání tepu využívat hrudní pás (princip EKG). Na využití validních EKG dat z chytrých hodinek usilovně pracujeme.

Naše tvrzení potvrzují i odborné výzkumy a studie:

• Přesnost monitorů srdečního tepu nošených na zápěstí - https://jamanetwork.com/journals/jamacardiology/fullarticle/2566167

• Studie porovnávající EKG a optické senzory při měření - https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/02640414.2018.1560644

• Přesnost a zkreslení - https://www.nature.com/articles/s41746-020-0226-6

I přesto se nevzdáváme a snažíme se pracovat na cestách, které by umožnily technologicky získat potřebná data z optických snímačů.

Lze mySASY pás využít pro monitoring zatížení/tréninku?

Ano. mySASY monitor není nijak blokovaný pro další zařízení a signál posílá pomocí Bluetooth i ANT+. Takže pokud jiné zařízení takové propojení umožňuje, mělo by to být možné. Například se sporttestery Garmin standardně funguje.

Jakou baterii do monitoru?

Do monitoru mySASY patří baterie typu CR2032. Někteří výrobci využívají také CR2025, ta je tenčí a do monitoru mySASY by neseděla. K otevření monitoru je vhodné využít minci a víčko úplně vytočit až za značku open. Případně jej opatrně vystrčit. Nedoporučujeme využívat ostré předměty, aby nedošlo k poškození víčka nebo monitoru.

Svou roli také hraje kvalita baterie, proto doporučujeme využívat ověřené a kvalitní výrobce.

Jaké jsou velikost mySASY pásu?

V nabídce máme standardní velikost (M-XXL, 64-125 cm), která vyhovuje naprosté většině uživatelů. V případě zájmu můžeme nabídnout i menší velikost pásu, vyhovující dětem a jedincům s menším obvodem hrudníku.
 

 

 

Máte zájem o další novinky a tipy?

* indicates required

 

 

Registrujte se nyní a získejte 14 denní Trial zdarma.

  

© 2024 mySASY
https://www.traditionrolex.com/24