CZ EN DE NEW

Nová dimenze tréninkuzpět

Když o úspěchu nerozhoduje pouze vysoká tréninková zátěž

Talent, aktuální psychické rozpoložení, taktika… Málokterý vrcholový sportovec dosahuje svých nejlepších výsledků pouze díky vysoké tréninkové zátěži. Je to důležitý faktor, ale ne jediný. Totéž platí i v amatérské rovině sportování. Které další faktory jsou podstatné a jak je ohlídat, abyste v ten správný čas podali ten nejlepší výkon?

Celý život vrcholových sportovců se často přizpůsobuje jednomu konkrétnímu cíli. Podstatnou část roku tak tráví na soustředěních v zahraničí ve vyšších nadmořských výškách, dbají na správné stravování, mají k dispozici přední odborníky z řad lékařů a fyzioterapeutů, aby o svém těle měli dokonalý přehled, často využívají i mentální koučink. Přípravě de facto obětují veškerý svůj čas s jasným cílem: podat během dne D svůj nejlepší výkon.

Maximální trénink není všechno

Pro to, aby byl sportovec úspěšný, však nemusí ujet, uběhnout, uplavat – zkrátka odtrénovat – co nejvíc. Úspěšný sportovec musí především rozumět svému tělu a strukturovat trénink tak, aby trénoval v momentě, kdy je jeho tělo maximálně připraveno spustit adaptační reakci a vytvořit si nové rezervy, a tím zvýšit i svou kapacitu.

Amatérské sportování s výsledky? Je to možné!

Amatérský sportovec má situaci daleko náročnější než ten, který se dokáže svému tréninku věnovat (polo)profesionálně. Trénink, stravu i spánek často přizpůsobuje pracovním a rodinným nárokům.  A tyto nepředvídatelné faktory se podepisují na výsledném efektu tréninku.

Nová dimenze tréninku se tedy nachází právě ve schopnosti odhalit a později i odhadnout stav organismu a jeho připravenost na trénování. Je to navíc extrémně jednoduché. Stačí, když sportovec ráno vstane o 5 minut dřív a změří se pomocí mySASY. Přímo na dashboardu mu pak aplikace ukáže, jestli si může v daném dni v tréninku přidat, má trénovat tak, jak měl v plánu, nebo by měl raději zvolnit. A pokud bude sportovec aplikaci poslouchat, předejde jak přetrénování, tak stagnaci a celkově bude jeho trénink výrazně efektivnější.

 


 

Zaujal vás mySASY? Stáhněte si aplikaci, registrujte se a získejte 14denní přístup ZDARMAZapůjčit si hrudní pás můžete ve vybraných prodejnách TriExpert také zdarma – více informací zde.

© 2022 mySASY