CZ EN DE NEW

mySASY – Nová dimenze tréninkuzpět

Když o úspěchu nerozhoduje pouze vysoká tréninková zátěž

Aktuální forma, zdravotní (a to i psychické) rozpoložení, rozvržení sil… Málokterý vrcholový běžec dosahuje svých nejlepších časů a výsledků pouze díky vysoké tréninkové zátěži. Je to důležitý faktor, ale ne jediný. Totéž platí i v amatérské rovině trénování. Které další faktory jsou podstatné a jak je ohlídat, abyste v den závodu podali ten nejlepší výkon?

Maximální trénink není všechno

Celý život vrcholových běžců se často přizpůsobuje jednomu konkrétnímu cíli. Podstatnou část roku tráví na soustředěních v zahraničí ve vyšších nadmořských výškách, dbají na správné stravování, mají k dispozici odborníky z řad lékařů a fyzioterapeutů hlídající regeneraci, a dokonce někteří využívají i mentální koučink. Přípravě tak de facto obětují veškerý svůj čas s jasným cílem: podat během závodu, vrcholu sezóny a možná i tak vrcholu jejich sportovního života, svůj top výkon.

Pro to, aby byl běžec úspěšný, ale nemusí odběhat co nejvíce kilometrů nebo odtrénovat co nejvíce hodin. Úspěšný běžec musí především rozumět svému tělu a strukturovat trénink tak, aby trénoval v momentě, kdy je jeho tělo maximálně připraveno spustit adaptační reakci a vytvořit si nové rezervy, a tím zvýšit i svou kapacitu.

I amatérští běžci mohou dosahovat skvělých výsledků

Amatérští běžci mají situaci daleko náročnější než ti, kteří se dokáží svému tréninku věnovat (polo)profesionálně. Trénink, stravu i regeneraci často přizpůsobují pracovním a rodinným nárokům. A tyto nepředvídatelné faktory se podepisují na výsledném efektu tréninku.

Nová dimenze tréninku se tedy nachází právě ve schopnosti odhalit a později i předem odhadnout stav organismua jeho připravenost na trénování. Je to navíc extrémně jednoduché. Stačí, když sportovec ráno vstane o 5 minut dřív a změří se pomocí mySASY. Přímo na dashboardu mu pak aplikace ukáže, jestli si může v daném dni v tréninku přidat, má trénovat tak, jak měl v plánu, nebo by měl raději zvolnit. A pokud bude sportovec aplikaci poslouchat, předejde jak přetrénování, tak stagnaci a celkově bude jeho trénink výrazně efektivnější.

Více o tomto principu ve videu zde.


 

Zaujal vás mySASY? Stáhněte si aplikaci, registrujte se a získejte 14denní přístup ZDARMA!

Zapůjčit si hrudní pás můžete ve vybraných prodejnách TriExpert také zdarma.

© 2023 mySASY